Kroatija

E-kaina.lt

Lankytinos vietos Kroatijoje

Lankytinos vietos Kroatijoje

Zagrebas

Kroatijos sostinė ir svarbiausias ekonominio ir politinio gyvenimo centras, įsikūręs Savos upės slėnyje. Šiaurinėje pusėje miestą supa Medvenicos kalno šlaitai. Zagrebe gausu kultūrinių objektų – muziejų (jų čia veikia apie 20), teatrų (16), bibliotekų. Dauguma pastatų statyti po 1880 m. miestą sugriovusio žemės drebėjimo.

Dubrovnikas

Miestas esantis pietuose. Dubrovnike rasite nuostabų senamiestį, apsuptą XIIIa. statytų sienų, kurios tęsiasi 2km ir 25m aukščio, kurios saugo vieną pirmųjų vaistinių Europoje, katedros soborą, rūmus ir vienuolynus įtrauktus į UNESCO sąrašus. Dubrovniką puošia žinomo architekto iš Neapolio Onofrio della Cava fontanai, pastatyti miesto aikštėje 1438m, kuriais teka vanduo iš kalnų. Būtina persikelti į Lokrum salą, kurioje įkurtas nacionalinis parkas, botanikos sodas, vienuolynas ir net nudistų pliažas.

Splitas

Dižiausias ir svarbiausias miestas Dalmantijoje. Įsikūręs ant mažo pusiasalio rytinėje Adrijos jūros pakrantėje. Miestas yra įkurtas toje vietoje, kur stovėjo prabangūs Romos imperatoriaus Diokletiano rūmai. Taip pat Splite Jus galite rasti Jūros muziejų, kuris buvo įkurtas XII amžiuje.

Plitvice Nacionalis parkas

Tikras Kroatijos stebuklas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Parkas garsėja savo 16 ežerų, tekančių vienas į kitą, kurie yra sujungti įspūdingais kriokliais. Plitvicos ežerai garsėja savo įvairiaspalve vandens gama: nuo žydros iki žalios ar nuo pilkos iki mėlynos. Kiekvieno ežero spalva paros bėgyje kinta, priklausomai nuo mineralų arba organizmų kiekio vandenyje ir saulės spindulių kritimo kampo.